Szukasz więcej inspiracji na wymarzony ślub i wesele? Odwiedź nas na instagramie:

@slubnewibracje

Facebook
Facebook
Instagram
  • No products in the cart.
  •  Weselne inspiracje   •  Welon czy ślubna ozdoba do włosów?

Welon czy ślubna ozdoba do włosów?

Wiele Panien Młodych zadaje sobie to pytanie. Welon: tak czy nie? A jeśli tak długi czy krótki? Z tyłu czy opadający na twarz? Gładki czy zdobiony? Czy dobierać do niego dodatkowo jakąś biżuterię lub ozdobę do włosów? Wybór na szczęście jest duży i każda Panna Młoda znajdzie coś dla siebie. Warto pamiętać o jednym: to będzie jedyna taka okazja by móc założyć welon. Jest to praktycznie jedyny ślubny dodatek, który na pewno będzie niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju.

Jeśli już przyszła Panna Młoda zdecyduje się na welon, zostaje dobrać pasującą do niego ozdobę do włosów. Nie jest to konieczne, jeśli stawiamy na bardzo prosty, minimalistyczny wygląd. Jeśli jednak w planach jest zdjęcie welonu na czas wesela, warto pomyśleć o jakiejś ozdobie ślubnej fryzury.

Grzebyk do włosów jest bardzo popularną ozdobą ślubnego upięcia. Może to być kompozycja przeróżnych elementów ozdobnych taki jak kwiaty, liście, perły, kryształki, cyrkonie oraz tkaniny. Ślubny grzebyk najczęściej wybierany jest do upięć. W zależności od rodzaju grzebyka, można go zamocować z boku fryzury, ale również nad upięciem – jednocześnie tworząc ozdobę welonu, jeśli taki jest w planach.

Opaska to chyba najczęściej wybierana ślubna ozdoba do włosów. Opaski mogą mieć przeróżne postacie. Jedna z nich to delikatne kompozycje kamieni ozdobnych, perełek, czy listków i kwiatów z przeróżnych tworzyw, zamocowane na elastycznym druciku. Takie rozwiązanie pozwala wykorzystać ozdobę na wiele sposobów, gdyż łatwo dopasowuje się do głowy, upięcia czy rozpuszczonych włosów. Tak więc opaska taka może być założona standardowo na środek głowy, ale też z tyłu lub jako przepaska na czole (klimat boho). Ponadto może tworzyć ozdobę wokół koka lub być wpięta w luźny warkocz. W tym sezonie bardzo popularne stały się z również tradycyjne, sztywne opaski. Jeśli wybór padnie na taką właśnie, mocowana jest klasycznie na górze głowy. Opaski ślubne w tym wydaniu mogą być cieniutkie, lecz bogato zdobione, ale również bardzo szerokie – tworzące niemalże efekt korony. Najnowszym trendem są również szerokie opaski gładkie lub perłowe, lecz wysoko odstające od głowy. Tak jak w przypadku grzebyków, odpowiednio dobrana opaska do włosów również dobrze komponuje się z welonem.

Wianki ślubne cieszą się popularnością od wielu sezonów, zyskując na znaczeniu wraz z rozkwitem stylu rustykalnego oraz wesela w klimacie boho. Wianki to kompozycje sztucznych lub prawdziwych kwiatów. Mogą być bardzo delikatne, w jasnych barwach, ale coraz częściej wybierane są również wianki szalone, kolorowe i pokaźnych rozmiarów. Jest to ozdoba, która rzadko występuje jednocześnie z welonem, choć i takie kompozycje są możliwe. Coraz częściej kwiatowe wianki są wykorzystywane jako ozdoba podczas sesji zdjęciowej po ślubie.

Odkryciem tego roku jest powrót spinek w przeróżnych postaciach. Sięgnęły po nie również Panny Młode. Najbardziej popularne są spinki z perłami, ale można znaleźć również proste złote lub srebrne, czy ozdobione cyrkoniami. Spinki w stylizacji Panny Młodej przepięknie odnajdują się wpięte z boku głowy – zarówno przy włosach rozpuszczonych jak i upiętych.

Wybór ślubnych ozdób do włosów jest bardzo duży. Welony również występują w przeróżnych wzorach, krojach, materiałach i długościach. Odpowiednie dobrane ślubne ozdoby na głowę przepięknie prezentują się razem. Obawiając się o przesadę, można zdecydować się na założenie welonu na czas ślubu a innej ozdoby podczas wesela. Ważne, aby wybór był spójny z całą ślubną stylizacją oraz gustem Panny Młodej.

Zobaczcie ozdoby do włosów w naszej ofercie.

Leave a reply