Strona główna » Blog » Weselne inspiracje » Welon czy ślubna ozdoba do włosów?

Welon czy ślubna ozdoba do włosów?

Wiele Panien Młodych zadaje sobie to pytanie. Welon: tak czy nie? A jeśli tak długi czy krótki? Z tyłu czy opadający na twarz? Gładki czy zdobiony? Czy dobierać do niego dodatkowo jakąś biżuterię lub ozdobę do włosów? Wybór na szczęście jest duży i każda Panna Młoda znajdzie coś dla siebie. Warto pamiętać o jednym: to będzie jedyna taka okazja by móc założyć welon. Jest to praktycznie jedyny ślubny dodatek, który na pewno będzie niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju.

Jeśli już przyszła Panna Młoda zdecyduje się na welon, zostaje dobrać pasującą do niego ozdobę do włosów. Nie jest to konieczne, jeśli stawiamy na bardzo prosty, minimalistyczny wygląd. Jeśli jednak w planach jest zdjęcie welonu na czas wesela, warto pomyśleć o jakiejś ozdobie ślubnej fryzury.

Grzebyk do włosów jest bardzo popularną ozdobą ślubnego upięcia. Może to być kompozycja przeróżnych elementów ozdobnych taki jak kwiaty, liście, perły, kryształki, cyrkonie oraz tkaniny. Ślubny grzebyk najczęściej wybierany jest do upięć. W zależności od rodzaju grzebyka, można go zamocować z boku fryzury, ale również nad upięciem – jednocześnie tworząc ozdobę welonu, jeśli taki jest w planach.

Opaska to chyba najczęściej wybierana ślubna ozdoba do włosów. Opaski mogą mieć przeróżne postacie. Jedna z nich to delikatne kompozycje kamieni ozdobnych, perełek, czy listków i kwiatów z przeróżnych tworzyw, zamocowane na elastycznym druciku. Takie rozwiązanie pozwala wykorzystać ozdobę na wiele sposobów, gdyż łatwo dopasowuje się do głowy, upięcia czy rozpuszczonych włosów. Tak więc opaska taka może być założona standardowo na środek głowy, ale też z tyłu lub jako przepaska na czole (klimat boho). Ponadto może tworzyć ozdobę wokół koka lub być wpięta w luźny warkocz. W tym sezonie bardzo popularne stały się z również tradycyjne, sztywne opaski. Jeśli wybór padnie na taką właśnie, mocowana jest klasycznie na górze głowy. Opaski ślubne w tym wydaniu mogą być cieniutkie, lecz bogato zdobione, ale również bardzo szerokie – tworzące niemalże efekt korony. Najnowszym trendem są również szerokie opaski gładkie lub perłowe, lecz wysoko odstające od głowy. Tak jak w przypadku grzebyków, odpowiednio dobrana opaska do włosów również dobrze komponuje się z welonem.

Wianki ślubne cieszą się popularnością od wielu sezonów, zyskując na znaczeniu wraz z rozkwitem stylu rustykalnego oraz wesela w klimacie boho. Wianki to kompozycje sztucznych lub prawdziwych kwiatów. Mogą być bardzo delikatne, w jasnych barwach, ale coraz częściej wybierane są również wianki szalone, kolorowe i pokaźnych rozmiarów. Jest to ozdoba, która rzadko występuje jednocześnie z welonem, choć i takie kompozycje są możliwe. Coraz częściej kwiatowe wianki są wykorzystywane jako ozdoba podczas sesji zdjęciowej po ślubie.

Odkryciem tego roku jest powrót spinek w przeróżnych postaciach. Sięgnęły po nie również Panny Młode. Najbardziej popularne są spinki z perłami, ale można znaleźć również proste złote lub srebrne, czy ozdobione cyrkoniami. Spinki w stylizacji Panny Młodej przepięknie odnajdują się wpięte z boku głowy – zarówno przy włosach rozpuszczonych jak i upiętych.

Wybór ślubnych ozdób do włosów jest bardzo duży. Welony również występują w przeróżnych wzorach, krojach, materiałach i długościach. Odpowiednie dobrane ślubne ozdoby na głowę przepięknie prezentują się razem. Obawiając się o przesadę, można zdecydować się na założenie welonu na czas ślubu a innej ozdoby podczas wesela. Ważne, aby wybór był spójny z całą ślubną stylizacją oraz gustem Panny Młodej.

Zobaczcie ozdoby do włosów w naszej ofercie.

Jak przymocować welon?

Jest to pytanie trochę techniczne, a trochę dotyczące stylizacji. Jeśli decydujecie się na welon, a tym bardziej jeśli nie jesteście jeszcze pewne, to pamiętajcie, że sposób jego upięcia ma bardzo duży wpływ na to jak ta ozdoba się zaprezentuje. Kierujcie się zatem własną wizją, inspiracjami albo wymarzoną fryzurą ślubną. Przedstawiamy poniżej najpopularniejsze rozwiązania.

Decydując się na upięcie z tyłu głowy, które nie jest mocno odstające, lecz bardziej płaskie macie możliwość upiąć welon (sam ze schowanym we włosach dołączonym grzebykiem lub z jego wersją ozdobną) nad tym upięciem. Takie rozwiązanie optycznie wydłuży i wysmukli sylwetkę oraz daje możliwość większego wyeksponowania samego welonu, gdyż będzie on lekko widoczny nie tylko od tyłu. Jeśli kok będzie dość nisko całość będzie wyglądała bardziej romantycznie i dziewczęco, natomiast upięcie go wysoko stworzy efekt wyrafinowania i podwyższenia optycznego Panny Młodej.

Jeśli wymarzona fryzura to właśnie wysoki kok, bezpiecznym wyborem będzie wpięcie welonu pod nim. Sprawdzi się to również przy niższym upięciu, wtedy jednak welon nie jest zbyt widoczny patrząc na przód Panny Młodej. Być może to właśnie najlepsze rozwiązanie dla tych nie do końca przekonanych do tej ozdoby. Sam kok można ozdobić ozdobnymi wsuwkami z kryształkami lub perłami, można też wpiąć ozdobny grzebyk z boku upięcia. Z kwestii technicznej, oprócz przymocowania welonu na standardowy grzebyk dołączony w komplecie, warto zabezpieczyć go przed wysunięciem również wsuwkami.

W przypadku włosów rozpuszczonych lub częściowo podpiętych, najlepiej sprawdzi się wpięcie welonu sprawiające wrażenie, że jest po prostu położony na głowie. W wersji rustykalnej można położyć na welonie wianek z kwiatów. Chcąc nadać więcej elegancji i uzyskać bardziej spektakularny efekt do takiego ułożenia można również dodać ozdobny grzebyk lub gałązkę. Szczególnie polecany jest wtedy welon z lekkiego tiulu, aby dobrze wyglądał i łatwo trzymał się na głowie. Ozdoba otula wtedy całą sylwetkę Panny Młodej i stanowi ważny element jej stroju. Oczywiście taka wersja nie sprawdzi się podczas tańca i zabawy, ale prezentuje się zjawiskowo podczas ceremonii oraz na zdjęciach. Do takiej fryzury można również wykorzystać upięcie welonu nieco poniżej czubka głowy i pięknie prezentuje się to z ozdobną ozdobną na czoło. Świetna propozycja dla stylu boho.

Istnieje również wiele możliwości upięcia welonu, które są nieco bardziej odważne: welon wpięty na czubku głowy i opadający na twarz jak woalka, utworzenie pewnego rodzaju retro czepka z welonu albo luźne położenie bardzo długiego welonu opadającego zarówno z przodu jak i z tyłu. Każda wersja musi być przemyślana i dostosowana zarówno do sukni ślubnej, fryzury, jak i podejścia Panny Młodej do wygody.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *