Strona główna » Blog » Weselne inspiracje » Tort weselny 2020

Tort weselny 2020

Tort weselny jest symbolem dobrej wróżby dla Pary Młodej. Ma oznaczać dostatek i dobrobyt oraz słodkie życie we dwoje. W starożytnych źródłach odnajdziemy w nim natomiast symbolikę płodności nowożeńców. Nic dziwnego, że wypiek ten jest nieodzowną atrakcją weselnych, a co za tym idzie musi być rozważnie wybrany. Poza doskonałym smakiem, pierwszym na co zwrócona będzie uwaga weselników, będzie jego wygląd. Jakie torty będą królowały w najbliższym sezonie?

smak

W kwestii smaku coraz większą popularnością cieszą się torty owocowe, lekkie i nie przesadnie słodkie. Dawno odeszły w niepamięć ciężkie, maślane masy, natomiast torty śmietanowe z dodatkiem owoców to nadal lubiane i popularne rozwiązanie. Można również zdecydować się na różne smaki każdego z pięter tortu, tak zapewnimy gościom, chociaż częściowo, możliwość wyboru według własnego gustu.

styl

Odnosząc się do wyglądu tortu weselnego, pewnym jest, że klasyka zawsze się obroni. Tak więc elegancki, biały tort będzie zawsze dobrym wyborem. Prosta forma może skrywać w środku zaskakujący, nowoczesny smak (np. marakuja z mango) i sprawdzi się na każdym weselu. Delikatnie zdobienie w postaci pereł lub kwiatów będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Do takiego tortu warto dodać topper jako jego zwieńczenie. W towarzystwie bieli sprawdzi się idealnie złoty topper na tort. Może być on wykonany z papieru, akrylu, sklejki, drewna, druciku oraz wielu innych materiałów. Bardzo modne w tym sezonie są toppery lustrzane.

awangarda

Jeśli mowa o jednym z najnowszych trendów tego sezonu to będzie nim tort malowany, zdobiony wzorami geometrycznymi, lub przeciwnie – delikatnymi marmurkowymi. Awangardowe kształty i zdobienia mogą przybierać różnorodne formy. W tym przypadku można postawić na odrobinę szaleństwa i zdecydować się na tort kolorowy, nawet w mniej ‘ślubnych’ barwach jak na przykład niebieski czy zielony. Dodatek złota będzie idealnym dopełnieniem również takiego tortu – tu również można wykorzystać złoty, lustrzany lub inny topper na tort.

naturalnie

Wesela w stylu rustykalnym oraz boho są nadal bardzo popularne, dlatego też torty, które będą do nich pasowały, nie tracą na popularności. Mimo, że torty typu ‘naked’ nie jest już najnowszym rozwiązaniem, świetnie wpisuje się w taką stylistykę. Nie jest to jednak jedyna możliwość. Bardzo sprawdzi się również tort fakturowany, z nierównymi brzegami i zdobieniami lub klasyczny śmietanowy, przybrany owocami, kwiatami lub listkami. Do tortu w tym stylu będzie najlepiej pasował topper drewniany lub ze sklejki, nawiązujący materiałem i kształtem do natury.

To co obecnie odeszło do lamusa, to przeróżne figurki na tort. Przedstawiały one zwykle młodą parę, w wersji klasycznej lub humorystycznej. Każdy trend jednak wraca po jakimś czasie, w nowym, odświeżonym wydaniu – więc i powrotu figurek możemy się spodziewać w niedalekim czasie. Ponadto, figurki robione na zamówienie, odnoszące się do wspólnej pasji czy historii młodej pary, zawsze będą na miejscu.

Zobacz toppery na tort weselny w naszej ofercie.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *