Strona główna » Blog » Weselne inspiracje » Numerki i inne sposoby oznaczenia stołów weselnych

Numerki i inne sposoby oznaczenia stołów weselnych

Potrzeba oznaczenia stołów weselnych pojawiła się od kiedy powszechnym stało się usadzanie gości na konkretnych miejscach. Jeszcze niedawno niepraktykowane, dzisiaj czynność ta przywraca narzeczonych niejednokrotnie o zawrót głowy. Dlaczego więc przypisywanie gości do konkretnych miejsc stało się tak popularne?

Mimo wysiłku, jaki trzeba włożyć by rozplanować usadzenie, jest to jednak najlepsze rozwiązanie, aby każdy z gości mógł cieszyć się odpowiednim towarzystwem na Waszym weselu. To przyszła para młoda zna najlepiej swoich gości i wie, czy w wyniku przypadkowego zajmowania miejsc, dobrym towarzystwem dla babci będzie najbardziej imprezowe grono znajomych. Dodatkowo, mało komfortowa i elegancka jest walka o zajęcie najlepszego dla siebie miejsca, kiedy to czas raczej na powitanie nowożeńców. Zatem, aby goście wiedzieli, gdzie mają usiąść warto przygotować tablicę z ich usadzeniem, przypisując do każdego stołu konkretne osoby. Z kolei, aby każdy mógł odnaleźć swój stół, powinny być one odpowiednio oznaczone. Przede wszystkim konieczne to będzie wtedy, kiedy decyzja padła na stoły okrągłe (jest ich zwykle dużo więcej) lub mieszane. Jak więc oznaczyć stoły weselne?

Najbardziej popularnym i uniwersalnym rozwiązaniem jest ponumerowanie stołów. Na każdym stole znajduje się więc odpowiedni numerek, może być on również istotnym akcentem wystroju sali weselnej. Styl numerków na stoły powinien odpowiadać całej stylistyce wesela. Wybór takich numerków jest bardzo duży. Numerki z drewna, sklejki, korka, czy wypisane kredą na tabliczce pasują do stylu rustykalnego lub boho. Numeracja w kolorze złotym, srebrnym, z akrylu lub lustrzana będzie pięknie dopełniała wystrój w stylu glamour, romantycznym, nowoczesnym, vintage czy klasycznej elegancji. Można wybrać również drukowane na papierze numery, pasujące do całej papeterii ślubnej (zaproszeń, winietek, kart menu itp.). Nabiorą one dodatkowo charakteru umieszczone w ramkach na zdjęcia, które mogą być nowoczesne lub stylizowane. Numerki na stoły są bardzo dobrym rozwiązaniem, gdyż odpowiednio dobrane, dopasują się do każdej sali weselnej. Wszystko zależy od tego, czy wybierzemy prostą formę i materiał, czy zdobienia, brokat, złoto, ozdobną czcionkę- możliwości jest nieskończenie wiele.

Jeśli chcecie nieco bardziej się wyróżnić, możecie zdecydować się na bardziej tematyczne oznaczenie stołów. Może to być również okazja, aby przybliżyć gościom weselnym Waszą historię. Tak więc stoły można nazwać miastami lub państwami, które odwiedziliście razem lub gdzie wydarzyły się ważne dla Was momenty, jak oświadczyny czy pierwsza randka. Uwielbiacie czytać lub jesteście fanami muzyki? Stoły mogą nosić nazwy Waszych ulubionych tytułów. Kochacie wycieczki i wspólne spacery? Nazwy kwiatów lub drzew będą miłym akcentem to podkreślającym. Od strony technicznej, oznaczenie takie nie ma również ograniczeń, tak jak w przypadku numerków. Grafiki w ramkach, napisy na lustrze, zawieszki na butelkach czy flakonach z kwiatami będą cieszyły gości przez całe wesele.

 

Zobacz numerki na stoły weselne w naszej ofercie.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *