Mała druhna na ślubie – kto to taki i jakie ma zadania?

Kim jest Mała Druhna, która coraz częściej pojawia się na polskich ślubach i weselach? Choć Małej Druhence nie można powierzyć zbyt wielu poważnych zadań, pełni ona o wiele ważniejszą funkcję. Druhenka nadaje ślubom wyjątkowego charakteru!

Kim jest Mała Druhna na ślubie?

Druhny można określić mianem asystentek Panny Młodej. Ich zadaniem jest dopilnowanie wszelkich szczegółów dotyczących uroczystości ślubnej i wesela. Druhy odpowiadają również za organizację wieczoru panieńskiego oraz pomagają w wyborze kreacji, dodatków czy makijażu przed tym niezwykle ważnym dniem. Kim jednak jest Mała Druhna? To mała, kilkuletnia dziewczynka, która, w przeciwieństwie do dorosłych druhen, nie musi pomagać w przygotowaniach przedślubnych. Najczęściej Małą Druhną zostaje ktoś bliski Parze Młodej, np. dziecko czy też bratankowie bądź siostrzenice.

Do zadań Małej Druhny najczęściej należy rozsypywanie kwiatów przed zmierzającą do ołtarza Parą Młodą. Można jednak pokusić się również o inne obowiązki dla dzieci. Małe Druhny mogą pomagać w noszeniu welonu, trenu czy też nieść poduszkę z obrączkami do Pary Młodej, czekającej przy ślubnym kobiercu. Na ślubie może być kilka dziewczynek, które spełniają zadania Małych Druhenek. Należy jedynie pamiętać o tym, aby rozdzielić dokładnie wszystkie przynależne dzieciom funkcje, aby te wiedziały, co mają robić w trakcie ślubu. Jeśli nie poda im się konkretnych zadań i nie powie im się, jak mają je wykonywać, podczas ceremonii powstanie chaos, który może być ciężki do opanowania.

Dlaczego warto zdecydować się na pomoc Małej Druhny?

Małe Druhny mogą uświetnić uroczystość ślubną swoją obecnością. Ubrane w eleganckie sukienki, będą pięknie się prezentować, a dzięki temu, wywoływać również uśmiech na twarzach gości. Co więcej, można również zdecydować się zarówno na małe, jak i dorosłe druhny, które wystąpią na ślubie w takich samych kreacjach. Taka opcja zapewni przepiękną oprawę uroczystości. Małymi Druhnami mogą zostać również starsze dziewczynki, takie, które będą w stanie przeczytać czytanie czy zaśpiewać psalm podczas ślubu. Niezależnie jednak od tego, jakie zadania powierzymy Małym Druhnom, sprawią one, że każdy zapamięta Wasz ślub na długo.

Stylizacje dla Małej Druhny

Jak powinna wyglądać Mała Druhna? Można wystylizować ją na prawdziwą księżniczkę, która oczaruje gości tak samo, jak Panna Młoda. Małe Druhny często ubiera się na styl „aniołka”. Taka stylizacja opiera się głównie na śnieżnobiałej sukience oraz wianku, który nakłada się na bujne loki dziewczynki. Jak jednak najlepiej ubrać Małą Druhnę? Dobrze, aby dzieci były dopasowane stylem do Panny Młodej bądź do dorosłej druhny, która najpewniej będzie mieć je pod swoją opieką. Dzięki temu dziewczynki będą wyglądać wyjątkowo, elegancko i ciekawie, a jednocześnie pasować do kolorystyki czy motywu ślubnego.

Najczęściej Małe Druhny ubiera się w jasne sukienki – białe, kremowe, pudroworóżowe czy niebieskie. Istotne jest to, aby kreacja, buty i dodatki pasowały do siebie i tworzyły spójną stylizację. Można postawić również na śnieżnobiałą górę sukienki, kolorowy dół i bogate dodatki, biżuterię. Na głowie dziewczynki powinny znaleźć się opaski ozdobne, wianki bądź spinki.

To, o czym trzeba pamiętać, to fakt, aby Mała Druhna miała wygodne buty. Najlepiej wybrać baleriny, które zapewnią dziecku swobodę ruchów i oddychanie skóry nawet podczas gorącego dnia. Buty dobiera się do całego stroju, czyli do sukienki i dodatków. Pamiętaj również o tym, aby nie przesadzać ze stylizacją Małych Druhen. Jeśli postawisz na zbyt wiele ozdób czy dodatków, dziecko może czuć się przebrane, a nie ubrane, a tym samym jego humor nie będzie najlepszy.

About The Author

Shopping Cart