Złoty kolor motywem przewodnim wesela

Kolor złoty jest pewnego rodzaju klasyką, ale klasyką, której jednak boją się niektóre Pary Młode. Czasami jest kojarzone z czymś przytłaczającym, staroświeckim i przesadzonym. Jeśli będzie jednak zastosowane z umiarem, efekt może być delikatny, subtelny i ponadczasowy. Złoto w dekoracjach oraz biżuterii jest modne już od wielu sezonów. Nic dziwnego, gdyż jest w pewnym sensie kolorem królewskim, trudno więc o coś bardziej odpowiedniego na tak wyjątkową okazję jaką jest ślub i wesele. W tym wpisie podpowiadamy, w jak różne sposoby można ‘ugryźć’ temat złota w aspekcie ślubu i wesela.

Złoto na 100% bez efektu kiczu

Zaczynamy od wersji być może nieco ekstrawaganckiej, ale w stu procentach korespondującej z wykorzystaniem złota jako motywu przewodniego. Nie jest ono wtedy jedynie akcentem, czy dodatkiem, ale głównym nurtem zgodnie z którym powinny być wybierane dekoracje, biżuteria oraz pozostałe dodatki.

Złote powinny zatem być dekoracje stołów, takie jak świeczniki, numeracja stołów czy podtalerze. Dodatkowo można dodać złote tkaniny w postaci bieżników, całych obrusów, czy kokard na krzesłach. Trudno byłoby znaleźć złote kwiaty, dlatego warto wykorzystać wazony w tym kolorze. Kolejnym akcentem będą upominki dla gości zapakowane w pudełeczka złote lub ze zdobieniem prezenty nie wymagające pakowania, na przykład złote kluczyki, zakładki do książek, otwieracze do butelek itp. Trzeba zachować ostrożność, gdyż łatwo jest wtedy nieco przesadzić. Można tego uniknąć wybierając proste i nowoczesne formy, jak na przykład numerki na stoły w kształcie heksagonu.

Tort weselny może być biały, również o dość prostej formie, ale zdobić go mogą brokatowe drobinki, piękne ornamenty a zwieńczać złoty topper na szczycie. Winietki, karty menu oraz plan usadzenia gości również powinny mieć ten akcent kolorystyczny. Czasami sama sala może mieć już odpowiednie akcenty, takie jak żyrandol, balustrady czy metalowe krzesła.

Jeśli decydujecie się na wystrzał konfetti po ceremonii lub w trakcie pierwszego tańca – metaliczne złoto pięknie mieni się i tworzy magiczny klimat. Decydując się na całkowicie złotą aranżację, warto pomyśleć również o odpowiednim stroju dla świadkowej lub druhen. Przepięknie połyskujące złote kreacje nie zostaną niezauważone i dopełnią spójnie całości.

Złote boho

Jest to wersja zdecydowanie bardziej skromna, bliższa natury. Styl boho to pewnego rodzaju dzikość, naturalność, swoboda i bliskość natury. Nie stoi jednak nic na przeszkodzie, aby przełamać go dodatkami w królewskim kolorze. Obecnie w trendach ślubnych mocno zauważalne jest przenikanie się różnych motywów i wprowadzone umiejętnie stworzy niepowtarzalny i indywidualny klimat.

W tym zestawieniu warto wybrać nieco przybrudzone, postarzałe złoto i zastosować w umiarze. Idealnym akcentem będą złote świeczniki na drewnianych stołach oraz złote gałązki dekoracyjne wplecione w bukiet Panny młodej oraz dekoracje stołów. Można je łatwo przygotować, wykorzystując do tego dostępne dekoracje i złotą farbę w sprayu. Pomalowane w ten sposób szyszki są przykładem połączenia tych dwóch, wydawałoby się, różnych akcentów.

Kolejnym pomysłem jest wykorzystanie piór w dekoracjach, czy biżuterii ślubnej – oczywiście koniecznie z dodatkiem złota (może być również w postaci brokatu). Elementy papeterii ślubnej również obok naturalnych motywów mogą mieć delikatne złocenia. Puste ramy od obrazów mogą służyć jako niebanalne dekoracje ścian lub ogrodu.

Ważnym elementem będzie również biżuteria Panny Młodej i tu świetnie sprawdzi się ślubna opaska koloru złotego na czoło lub wpleciona z tyłu głowy, złote kolczyki ślubne a być może również zdobienia na sukni ślubnej. Idealną ozdobą do włosów będzie opaska imitująca gałązkę w kolorze złotym właśnie – i złote, i boho.

Glamour ze złotem w tle

Styl glamour, jak i złoto kojarzą się z blaskiem, luksusem i bogactwem. Z tego powodu warto uważać przy łączeniu tych dwóch elementów, aby efekt nie był kiczowaty. Jeśli jednak będzie odpowiednio urządzona, uroczystość w połyskującym odcieniu złota będzie sprawiała podniosłe wrażenie, a Wasi gości poczują się jak na eleganckim balu godnym rodziny królewskiej.

Oprócz dekoracji sali weselnej w kolorze złotym warto dodać kryształki, które mogą przejawiać się w żyrandolach czy świecznikach. Jeśli nie macie takiej możliwości, można stworzyć kompozycje kwiatowe, w których będą umieszczone sznury kryształków opadające niczym kaskady. Stoły można oznaczyć złotymi ramkami, w których zamiast zdjęć będą numerki.

Panna Młoda powinna postawić na bogatą biżuterię w kolorze złota z pięknymi i okazałymi kamieniami w roli głównej. Kolczyki, grzebyk do włosów, bransoletka, czy opaska na głowę – to idealne elementy, które nadadzą jej odpowiedniego szyku. Dla pana młodego natomiast – krawat lub muszka w złotych odcieniach, a do tego najlepszy będzie klasyczny czarny, granatowy lub beżowy garnitur.

Złoto w połączeniu z kolorami

Złoto i biel lub ecru to najlepsze połączenie, kiedy stawiamy na mocną ekspozycję tego pierwszego. Pasują do siebie idealnie i jest to wręcz naturalnie nasuwające się połączenie, na pewno bardzo ślubne w wydźwięku.

Kolejną opcją jest złoto z brązem, również bardzo naturalna i spójna gama. Zapewni bardzo ciepły efekt i idealnie sprawdzi się na jesiennych ślubach. Brąz będzie bardzo łatwo wpleść w postaci tkanin, sukienek druhen i stylizacji Pana Młodego.

Delikatny róż i jasny odcień złota to również zgrany duet – bardzo delikatny i subtelny. Może być już obecny nawet w samej sukni ślubnej (różowe hafty i tiul, złote zdobienia) oraz bukiecie Panny Młodej. Kolejno oczywiście wszelkie dekoracje powinny nawiązywać do tego zestawienia.

Królewskie i klasyczne połączenie złota i czerwieni jest nieco rzadziej spotykane. Może być nieco ciężkie, ale umiar zapewni elegancki i nowoczesny efekt. Taki duet bardzo dobrze znajdzie zastosowanie zwłaszcza w postaci kwiatów i papeterii ślubnej.

Złoto i czerń to z kolei bardzo nowoczesne zestawienie. Może być nawet minimalistyczne, wszystko zależy od intencji. Na pewno będzie łatwo je wykorzystać wybierając zaproszenia, winietki i karty menu. Z dekoracji bardzo dobrze będą prezentowały się świece, świeczniki, wazony i serwetki.

Złoto i zieleń to strzał w dziesiątkę również na letnie wesela. W zależności od tego, czy zamierzony będzie efekt bliski naturze, czy bardziej królewski – wybierać można spośród wszelkiej gamy naturalnych kwiatów i gałązek w połączeniu ze złotymi wstążkami i pozostałymi dekoracjami.

Błękit będzie komponował się ze złotem wręcz bajecznie, a przy tym bardzo lekko i świeżo. Zestawienie idealne na lato, ale również zimę. Biżuteria, czy suknia ślubna w niebieskim odcieniu nie jest jeszcze klasyką, ale za to pierwszym krzykiem mody. Obydwa kolory powinny jednak występować w dość bladej tonacji.

Styl vintage

Złoto w wydaniu vintage, jako dominująca barwa to świetny pomysł na ślub w końcem lata lub na początku jesieni. Idealnie przypasuje tu suknia ślubna w kolorze szampana, ecru, lub beżu. Pięknie zagra z dodatkami w postaci brokatowych butów, bukietu ślubnego w gamie złamanej bieli, pomarańczowego i brązów. Dopełnieniem looku w stylu vintage będzie biżuteria lśniąca kryształkami ze starym złotem, również z dodatkiem pereł. Zarówno w stylizacji Panny Młodej, jak i sali weselnej sprawdzą się pióra, koronki i połyskliwa tafta.

Dekoracje stołów, takie jak świeczniki lub wazony powinny mieć nieco ‘przykurzony’ charakter, więc trzeba unikać jasnego, błyszczącego złota. Wszystkie te elementy dobrze wyważone dadzą efekt niezwykle elegancki i wytworny.

About The Author

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart