Szukasz więcej inspiracji na wymarzony ślub i wesele? Odwiedź nas na instagramie:

@slubnewibracje

Facebook
Facebook
Instagram
  • No products in the cart.
  •  Weselne inspiracje   •  Wesele w stylu rustic chic

Wesele w stylu rustic chic

Styl rustic chic to idealne rozwiązanie dla tych Par Młodych, które są rozdarte pomiędzy swojskimi klimatami a eleganckim balem. Błyszczący styl glamour straszy Pana Młodego? Wymarzona balowa suknia ślubna Panny Młodej nie będzie wyglądała dobrze w stodole? Styl rustic chic to nie tylko doskonały ratunek w takiej sytuacji, ale i jeden z najmodniejszych trendów ślubnych. Co bardzo komfortowe, klimat takiego wesela można uzyskać zarówno we wspomnianej stodole, jak i prostej, eleganckiej sali weselnej czy restauracji.

Dekoracje rustic chic
Photo by Lina Kivaka from Pexels

Rozważmy więc pierwszą możliwość wybór rustykalnej sali weselnej (stodoła, młyn, hale przemysłowe, restauracja w drewnie) i nadanie szyku dzięki dodatkom. Idealnie sprawdzą się złote lub srebrne świeczniki, latarenki, sztućce. Numerki na stołach będą znakomicie prezentowały się w ramkach w stylu vintage – również najlepiej wpasuje się tu srebro lub złoto. Spektakularnym akcentem będzie kryształowy żyrandol zawieszony w centralnej części sali tanecznej lub nad stołem Pary Młodej. Kryształki można również wkomponować w kompozycje kwiatowe na stołach. Złote lub srebrne podtalerze będą również bardzo efektowne. Blask i szyk można dodać również za pomocą dużej ilości świec, eleganckich winietek oraz innym elementom papierniczym jak np. weselne menu.

Dekoracje rustic chic

Photo by Nathan Cowley from Pexels
Dekoracje rustic chic

Photo by Philbert Pembani from Pexels
Dekoracje rustic chic
Photo by Mat Brown from Pexels
Dekoracje rustic chic
Photo by Mat Brown from Pexels

Styl rustykalny to przede wszystkim drewno, więc jeśli zdecydujemy się na drugą możliwość – salę elegancką – trzeba będzie ocieplić ją za pomocą m.in. tego właśnie materiału. Elegancka restauracja czy prosta sala w stylu loftu – mamy bardzo szerokie pole do popisu. Wspomniane wcześniej złote lub srebrne dodatki będą miału zastosowanie również w tym przypadku. Natomiast rustykalny charakter zapewnią jutowe sznurki i wstążki wykorzystane do dekoracji wazonów, krzeseł czy stołu Młodej Pary lub stołu słodkiego. Sufit całej lub części sali można ozdobić jutowymi girlandami i oświetleniem w stylu cotton balls. Przydadzą się również inne płócienne elementy, takie jak bieżniki, serwetki, kokardy i inne dekoracje z tkaniny. W zależności od możliwości sali, drewniane elementy mogą pojawiać się w postaci krzeseł, skrzynek z kompozycjami kwiatowymi, kierunkowskazami weselnymi czy tablicą gości.

Zobacz nasze propozycje dekoracji weselnych w stylu rustykalnym

Dekoracje rustic chic
Photo by Mat Brown from Pexels
Dekoracje rustic chic
Photo by Jeremy Wong from Pexels
Dekoracje rustic chic
Photo by Michael Morse from Pexels

Dekoracje rustic chic
Photo by zaher ataba from Pexels

Podsumowując, możliwości jest wiele. Styl rustic chic może mieć wiele oblicz, natomiast jego wspólnymi elementami będzie zawsze drewno, złoto lub srebro i zieleń. Tą ostatnią najlepiej potraktować bardzo naturalnie – kompozycje kwiatowe z liśćmi w roli głównej lub poza standardowymi bukietami, ozdoby z bluszczu czy np. paproci. Ozdobić można nimi tort, stół i ściankę za Młodą Parą, sufit, poręcze… – zieleni w tej postaci nigdy za dużo.

Leave a reply