Wesele i dodatki w stylu vintage

Styl vintage można interpretować na różne sposoby – niektóre charakterystyczne jego elementy są wspólne ze stylem rustykalnym, ale jednak dąży on bardziej w klimaty retro. Nawiązujemy więc do lat minionych, być może inspiracją mogą być nawet śluby Waszych dziadków czy nawet pradziadków. Tak więc obok wszelkich nowoczesnych trendów ślubnych mamy ten, nawiązujący mocno do tradycji. Oczywiście, by całość nie stała się sztuczna i zbyt ciężka najlepsze jest skrzyżowanie dawnych czasów ze współczesnością. Dzięki temu całość wyjdzie lekko i nastrojowo.

DEKORACJE

Przy wystroju kościoła lub sali weselnej wykorzystać można skarby znalezione na pchlich targach, z minionych epok, ale też nowe – jedynie stylizowane na stare. Tak więc na pewno mocnymi akcentami będą wszelkie dodatki w starym złocie i srebrze. Jeśli lubicie naturę – możecie wykorzystać nawiązania do stylu rustykalnego za pomocą elementów dekoracji ze starego drewna (beczki, skrzynki, walizki, stare pnie drzew). Idealnie w dekoracji sali weselnej sprawdzą się antyki lub starocie w postaci starych maszyn, telefonów czy zdjęć. Bardziej romantycznego charakteru mogą dodać klatki na ptaki, w których znajdą się kompozycje kwiatowe. A wszystko to w połączeniu z elegancką zastawą i kwiatami w pudrowych lub zdecydowanych odcieniach jak np. burgund.

Koronka to kolejny ważny element tego stylu. Może ona pojawić się w postaci obrusów, bieżników, serwetek lub jako wstążka do kwiatów. Motyw koronki może pojawić się również na torcie weselnym. Prezenty dla gości mogą być również ciekawym nawiązaniem do stylu – mosiężne otwieracze do butelek w postaci starego klucza lub kompas, przystroją stoły weselne i zaskoczą mile Waszych gości.

Otwieracz Key Love

PARA MŁODA

Jednak styl vintage to nie tylko dekoracje – klimatu może nadać również stylizacja Pary Młodej. Więcej pola do manewru ma Panna Młoda: koronkowa suknia lub dopasowana suknia zdobiona złotymi elementami czy perłami. Idealnie sprawdzą się długie rękawy oraz zabudowany dekolt pod szyję.

Photo by Emma Bauso from Pexels
Photo by Leah Kelley from Pexels

Dodatki do włosów i biżuteria z perłami nadadzą Pannie Młodej czaru jak gwieździe kina. Do tego fryzura np. w postaci hollywoodzkich fal i kolczyki ślubne w styly starego hollywood. Bardzo dobrze w ten trend wkomponują się, aktualnie najmodniejsze ślubne ozdoby do włosów, w postaci spinek z perłami lub innymi ozdobami. We włosy można również wpiąć grzebyk, który jest bardzo charakterystycznym dodatkiem. Perły można zastąpić lub uzupełnić dodatkami w postaci piór (np. przy sukni ślubnej) lub postarzanej biżuterii ślubnej. Panna Młoda może zdecydować się na koronkowy welon lub prosty, ozdobiony kwiatami, a tym bardziej idąc z duchem ubiegłych lat – na woalkę.

Photo by Natasha Fernandez from Pexels

Pan Młody również nie musi się obawiać o swoją stylizację. Styl vintage w jego wydaniu może przejawiać się w dodatkach, jak np. szelki, kolorowa mucha, retro buty czy kamizelka w innym kolorze niż reszta ubioru.. Wystąpić tego dnia powinien oczywiście w garniturze lub smokingu

ATRAKCJE

Klimat vintage doskonale uzupełni zabytkowe auto do ślubu, na które decydują się Młode Pary już od jakiegoś czasu. Możliwości jest wiele – można postawić jedynie na akcenty w klimacie retro lub zorganizować całkowicie stylizowane wesele, nadając dodatkowo klimatu odpowiednią muzyką lub dress codem dla gości weselnych.

Photo by Scott Webb from Pexels

Zobacz dodatki i biżuterię w stylu vintage w naszej ofercie

About The Author

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart