Strona główna » Blog » Weselne inspiracje » Wesele w stylu industrialnym

Wesele w stylu industrialnym

Styl industrialny jest obecny w aranżacji wnętrz od kilku sezonów. Nieco wolniej, ale przedarł się również na weselne salony. Jest to obecnie jeden z najnowszych i najgorętszych ślubnych trendów. Wpisuje się znakomicie w nurt „off-wedding”, czyli alternatywnych aranżacji ślubnych i weselnych. Skierowane są one do tych par młodych, które nie czują się dobrze w klasycznej ślubnej stylistyce – często dość romantycznej i cukierkowej. Jak można jednym słowem określić styl industrialny? Surowy. Nie brzmi typowo „ślubnie” i o to chodzi! Surowe wnętrza, z widocznymi cegłami, rurami, betonem, o niedokończonym charakterze, powierzchnie magazynowe – to właśnie to! Jakie są najważniejsze elementy tego stylu? Przeczytajcie i inspirujcie się.

Sala weselna

Tak jak pisaliśmy wyżej, surowy charakter sali weselnej to główny element takiego wesela. W odróżnieniu od wesela w stylu rustykalnym, czy boho – nie osiągniemy pożądanego efektu w standardowej sali restauracyjnej czy weselnej, działając jedynie za pomocą dekoracji i dodatków. To właśnie przestrzeń ma tu największe znaczenie. Zatem ważna jest wielkość, gdyż większość ośrodków poprzemysłowych to hale pofabryczne, magazynowe, które są zazwyczaj wysokie i przestrzenne. Poza tym istotna jest jakość, czyli wspomniane surowe ściany, cegły czy rury i inne elementy, które standardowo staramy się ukryć w naszych domach, restauracjach czy salach bankietowych. Miejsca takie często mają wysokie okna i drewniane elementy, które ocieplają cały wizerunek sali.

Wiele z takich przestrzeni zostało już przystosowanych do organizacji eventów czy wesel, lecz jeśli nie macie takiej sali w okolicy, rozejrzycie się – może napotkacie jakąś niezaadaptowaną jeszcze perełkę. Będzie to na pewno większe wyzwanie logistyczne, ale jeśli Wam to nie straszne efekt będzie jedyny w swoim rodzaju, a całe wesele wyjątkowe i niepowtarzalne.

Dekoracje

Mimo, że styl ten jest z definicji surowy, nie znaczy, że ma być smutny i nieodpowiedni na tak ważne wydarzenie jakim jest ślub i wesele. Nie powinno zabraknąć kwiatów: prostotę sali mogą przełamywać spektakularne kolorowe bukiety lub drobne i monochromatyczne kompozycje kwiatowe. Wszystko w myśl zasady, czy chcemy jak najbardziej trzymać się minimalistycznego klimatu, czy właśnie przełamać go dodatkami. W nadaniu delikatniejszego charakteru stylowi industrialnemu przyjdą również z pomocą srebrne, metalowe, mosiężne, miedziane lub złote ozdoby (świeczniki, wazony, złoty druciany topper na tort itp.) Strzałem w dziesiątkę może być również dodanie elementów charakterystycznych dla stylu glamour, czyli kryształków, świec i ogólnie rozumianego blasku i błysku (ozdobny żyrandol, świeczniki z kryształkami, świece, srebrna lub złota zastawa stołowa i sztućce). Metal i szkło to kolejne materiały, które na pewno z powodzeniem odnajdą zastosowanie na takim weselu. Wszelkie geometryczne wzory to również dobry wybór, można wykorzystać je w dekoracji tortu weselnego, odnaleźć w stylu numerków oznaczających stoły, czy dekoracyjnych ramkach na zdjęcia.

Kolory

Kolory takiego wesela to po pierwsze kolory przestrzeni jaką dysponujecie. Będzie to zapewne biel, czerń, szarość, być może z elementami czerwonej lub rudej cegły, mosiądzu, stali lub srebra. Można więc całość utrzymać w tym właśnie klimacie lub rozweselić całość wszelką paletą barw (kwiaty, papeteria ślubna, tkaniny).

Oświetlenie

Oprócz wspomnianych już świec i świeczników, najlepiej całości dopełnią żarówki – najlepiej w postaci girland świetlnych. Natomiast jeśli przestrzeń jest wybitnie surowa i styl ma być przełamany – piękne kryształowe żyrandole dodadzą miejscu bajkowego charakteru. Atmosfera będzie niezwykła.

Strój Pary Młodej

Nie ma tu konkretnych wytycznych, bo tak jak na początku zaznaczyliśmy, to przestrzeń definiuje cały styl wesela. Co jednak nie pasuje do takiego klimatu to na pewno frak w stylizacji pana młodego, świetnie natomiast sprawdzą się garnitury w niestandardowych kolorach lub w wyraźną kratę. Panna młoda będąc konsekwentną, nie powinna wybierać bardzo obszernej, balowej sukni, ze zdobionym gorsetem. Świetnie sprawdzą się jednak wszelkie zwiewne, tiulowe, jedwabne, czy koronkowe kreacje z nutką romantyzmu i nowoczesności w jednym. Do takiej sukni najlepsza będzie prosta biżuteria w kolorze złotym lub srebrnym (w zależności od całej konwencji).

Transport

Jeśli chcecie, żeby wszystkie detale współgrały ze sobą zadbajcie również o transport do ślubu. W styl industrialny wpasują się puszki przymocowane do klasycznego, zabytkowego auta, a dla odważnych proponujemy rower! Stara damka w retro klimacie to będzie to – a jeśli to dla Was za wiele i jesteście raczej praktyczni, może on być elementem dekoracji sali weselnej lub rekwizytem na sesji ślubnej.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *