Suknia ślubna dla Panny Młodej z brzuszkiem

Z różnych przyczyn może zdarzyć się tak, że Panna Młoda w dniu ślubu będzie w ciąży. W obecnych czasach nie jest to już sprawa ‘gorsząca’, a nawet coraz więcej kobiet decyduje się na taką sytuację świadomie. Może być również tak, że ciąża nieco zaskoczy narzeczonych już w trakcie ślubnych przygotowań, może też być naturalnym ‘motorkiem’, który przyspieszy tę ważną decyzję. Być może nawet sala i zespół zaklepane, zaliczki wpłacone, suknia zamówiona… Właśnie suknia!

Suknia ślubna to zawsze bardzo ważna kwestia dla przyszłej Panny Młodej, więc czy to już zamówiona przed zajściem w ciążę, czy to dopiero będzie poszukiwana – musi być piękna i wyjątkowa. Czy w takiej sytuacji postawić na wygodę, czy piękny wygląd? Tak naprawdę, Panna Młoda z brzuszkiem nie powinna rezygnować ze swoich marzeń i iść na kompromisy ze względu na swój błogosławiony stan. Na szczęście wybór sukni, które ‘zmieszczą’ ciążowy brzuszek jest na tyle dużo, że żadna Panna Młoda nie musi obawiać się o to, czy będzie wyglądała w dniu ślubu pięknie. Ślub i wesele w ciąży, mimo kilku oczywistych ograniczeń (wesele bez alkoholu, mniej intensywna zabawa w zależności od trymestru i samopoczucia), może mieć wiele również plusów. Jednym z nich jest pamiątka w postaci zdjęć czy filmu z tak pięknego czasu jakim jest oczekiwanie dziecka. Nie każda para z różnych względów decyduje się na sesję ciążową, a w takiej sytuacji wychodzi ona naturalnie.

Krój sukni

Klasyczną propozycją jest zazwyczaj suknia ślubna w stylu empire, czyli odcinana wysoko pod biustem. Jest oczywiście jedna z możliwości, ale absolutnie nie jedyna. Obecnie już nie jest główną intencją bowiem tuszowanie brzuszka, wręcz przeciwnie – czasami stawia się na jego wyeksponowanie.

Tak więc, jeśli któraś z przyszłych mam zawsze marzyła o dopasowanej sukni, nie musi wcale z niej rezygnować. Nie można jednak zapomnieć o kwestii wygody. Może ona być nieco bardziej istotna dla kobiety w ciąży, ale zawsze jest to kwestia indywidualna. Suknia mocno opinająca ciało, zawsze w większym stopniu krępuje ruchy nić luźna wersja. Tańce w ciąży jednak często nie będą mocno szalone, więc naszym zdaniem, oprócz charakteru wesela, jest to argument przemawiający na plus w kierunku właśnie takiej kreacji.

Nie można jednak nie przyznać, iż nie każdy krój sukni będzie nadawał się dla kobiety w zaawansowanej już ciąży. Suknie gorsetowe, które mają za zadanie mocno podkreślać talię nie będą dobrym wyborem.

Zwiewna suknia ślubna z delikatnym wcięciem w talii będzie również świetnym wyborem, ale tylko wtedy, kiedy brzuszek nie jest jeszcze zbyt duży. Pasek może być delikatnie dopasowany tak, aby znajdował się ponad już widocznym zaokrągleniem.

Kolejną możliwością jest suknia ślubna midi lub krótka. Jej możliwości docenią zwłaszcza te Panny Młode, które nie chcą rezygnować ze szpilek w dniu ślubu. Długość inna niż do ziemi, pozwoli na swobodną zmianę butów na płaskie, kiedy tylko okaże się, że przetańczenie kilku godzin sprawia duże wyzwanie. Tak więc buty na obcasie (raczej mimo wszystko nie 12 cm), można założyć na ceremonię, czy sesję zdjęciową a przez resztę czasu pozwolić sobie na lekką dyspensę.

Kolor sukni

Od dawna znaczenie klasycznie białej sukni ślubnej nieco straciło na swoim znaczeniu. Jest raczej nadal chętnie przestrzeganą tradycją, ale absolutnie nie koniecznością. Bez względu, czy Panna Młoda będzie w ciąży, czy nie – może wybierać spośród wszelkiej gamy kolorów. Mamy bowiem do wyboru klasycznie białe, kremowe, śmietankowe i suknie w kolorze écru, ale modne od dłuższego czasu odcienie beżu, różu czy brzoskwini. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przyszła panna młoda wybrała zupełnie niestandardowy kolor, jak czerwień czy zieleń. Kierować się należy jedynie własnym gustem i samopoczuciem.

Welon

Podobnie jak w przypadku koloru sukni, welon nie ma już znaczeniowo takiego wydźwięku jak dawniej. Jego wybór zawsze jest kwestią gustu, bez względu na stan Panny Młodej. W tym przypadku jednak widać, że przyszłe mamy częściej z niego rezygnują niż pozostałe Panny Młode.

Rozmowa z krawcową

Bez względu na to, w jakim etapie ciąży będziesz wybierała suknię – bardzo ważne będzie poinformowanie o tym osoby odpowiedzialnej za poprawki i dopasowanie jej. Krawcowa na pewno doradzi, jakie modele są możliwe do poprawki na tę okoliczność, a które muszą być odrzucone lub specjalnie wykrojone i uszyte.

Dodatki

Bielizna ciążowa to ważna sprawa ze względu na wygodę. Nie oznacza to, że nie może się prezentować pięknie, ale wpinające się w brzuszek figi lub biustonosz z dodatkowym push-upem nie zawsze będą dobrym wyborem. Pozostałe dodatki jak biżuteria, czy ozdoby do włosów ogranicza już tylko inwencja przyszłej Panny Młodej.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *