Strona główna » Blog » Weselne inspiracje » Długie kolczyki ślubne

Długie kolczyki ślubne

Już na etapie wyboru sukni ślubnej warto zastanowić się, jaka biżuteria będzie do niej pasowała najlepiej. Jest kilka kompozycji, które nie będą ze sobą dobrze współgrały, przykładowo wymarzony lub pamiątkowy naszyjnik od mamy nie będzie wyglądał dobrze na mocno zabudowanej i zdobionej sukni. Z kolczykami na szczęście sytuacja wygląda nieco łatwiej. Na szczęście nawet do bardzo strojnej kreacji można je odpowiednio dobrać. Sęk tkwi jedynie w wielkości i ogólnym stylu. Długość może być bardzo różna, od lekko zwisających po bardzo długie wzory, sięgające do ramion. Również mnogość wzorów kolorów i materiałów użytych do stworzenia tych pięknych ozdób, czyni z nich idealny ślubny dodatek. Nic dziwnego, że kolczyki długie, wiszące to jeden z najchętniej wybieranych wzorów przez Panny Młode. Piękne kolczyki ślubne, odpowiednio dobrane to nie tylko wspaniałe dopełnienie ślubnej kreacji, ale przysłowiowa wisienka na torcie, która przyciągnie wzrok przy każdym ruchu, cudownie tworząc cały ślubny look.

Poniżej prezentujemy przykładowe wzory, z podziałem na style do jakich najlepiej pasują. Nie przejmuj się jeśli nie masz określonego stylu kreacji, czy wesela – kieruj się własnym gustem i efektem jaki chcesz uzyskać.

Styl glamour/ vintage/ vintage glam/ boho glam

Style te łączy blask i wyrafinowanie. Nutka stylu vintage to specyficzny wzór w klimacie retro, czasami dodatek pereł lub kolor postarzanego złota, czy srebra. Kolczyki w stylu boho glam łączą te cechy oraz nutkę stylu cyganerii, co przy długim, wiszącym wzorze daje niezwykły efekt. Kolczyki takie pięknie komponują się zarówno z prostymi, gładkimi sukniami ślubnymi, jak i wzorzystymi, koronkowymi dziełami sztuki.

Styl glamour/ klasyczny/ elegancki

Klasyczny styl, który zawsze pasuje na tak wyjątkową uroczystość jaką jest zawarcie związku małżeńskiego. Długie kolczyki w kolorze srebrnym lub złotymi, z pięknie błyszczącymi cyrkoniami lub kryształami Swarovskiego to esencja stylu i dobrego smaku. Delikatnie dopełnią ślubną stylizację nie przyćmiewając samej Panny Młodej oraz jej kreacji.

Styl boho/ boho glam/ whimsical/ romantyczny/ rustic chic/ ZACZAROWANY OGRÓD

To style, które wykraczają poza ustalone ramy, łączą i przenikają różne klimaty tworząc niezwykłą i magiczną całość. To przede wszystkim biżuteria z elementami roślinnymi i kwiatowymi, piórkami, motylkami i zdobieniami w kształcie listków. Nutkę stylu glamour zapewniają kryształki, pięknie błyszczące cyrkonie oraz perełki. Kolczyki w tych stylach to również często delikatne kolory jak błękit, zieleń, czy róż. Biżuteria w takim stylu to idealnie dopełnienie stylu bardzo romantycznego, bliskiego naturze, kobiecego a jednocześnie szykownego i wyjątkowego.

Styl nowoczesny/ miejski/ minimalistyczny

Styl cechujący się prostotą, wyrafinowaniem i prostą formą. Nie musi być jednak pozbawiony blasku i efektu ‘wow’, choć w subtelnym wydaniu. Pięknie szlifowane cyrkonie oraz kryształki odbijające światło przy każdym ruchu to esencja stylu prostego lecz wyjątkowego na tak szczególną okazję.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart