Strona główna » Blog » Weselne inspiracje » Spinki z perłami dla Panny Młodej – Hit czy Kit?

Spinki z perłami dla Panny Młodej – Hit czy Kit?

Perłowe spinki to zdecydowanie hit wśród trendów tego roku. Królują na wybiegach największych stolic światowej mody, ale również na ulicach większych i mniejszych miejscowości. Pytanie w takim razie, czy będą również stosownym dodatkiem na tak wyjątkowy dzień, jakim jest Dzień Ślubu?

Pytanie takie można by było zadać również w przypadku bardzo popularnej w modzie ślubnej koronki. Spotykamy ją bowiem również w codziennych stylizacjach – lekkich sukienkach, wieczorowych kreacjach, jako aplikacja przy topach, t-shirtach czy nawet bluzach. Każda przyszła Panna Młoda, która rozpoczęła poszukiwania tej jedynej sukni wie, że nie traci ona jednak na popularności. Nawet wręcz przeciwnie – występuje w klasycznych eleganckich sukniach oraz mniej formalnych kreacjach boho. Znaczącą różnicą będzie jakość materiału oraz sposób jego wykorzystania. Czy jednak każda Panna Młoda musi wybrać taką właśnie suknię ślubną? Oczywiście nie. Trendy wskazują kierunek i mają za zadanie odświeżyć nieco nasze spojrzenie. Nie muszą jednak być wyznacznikiem naszych wyborów, jeśli nie są w naszym stylu.

Do tej pory spinki do włosów w takim wydaniu były atrybutem dzieciństwa. Obecnie zmieniły jednak charakter na zdecydowanie bardziej elegancki. Obok spinek z cyrkoniami królują przede wszystkim spinki z perłami – o jednakowym rozmiarze lub kompozycji wielu różnych wielkości. Możemy wybierać wśród samych perełek lub takich z dodatkiem złotych elementów i mocowań. Kształty są przeróżne – proste wsuwki, trójkątne, prostokątne, kwadratowe i wiele innych. Wykorzystane jako ozdoba ślubnej fryzury mogą nadać bardzo szykownego i eleganckiego charakteru. Tak będzie głównie w przypadku gładkich upięć i wykorzystaniu prostych wsuwek z perełkami. Przy rozpuszczonych, pofalowanych włosach można pokusić się o wybór nieco większej spinki. Wpięta może być na przykład z boku głowy i dodatkowo podtrzymywać niesforne kosmyki. Wybór idealny, gdy Panna Młoda chce wyglądać świeżo i uroczo. Odpowiednio wkomponowane spinki z perłami pasują zatem zarówno do stylu glamour, vintage, eleganckiego minimalizmu, boho jak i wesela w klimacie Wielkiego Gatsby.

Tak więc, czy to decydujemy się na koronki, czy to na perły – kierować należy się jedną podstawową zasadą: hitem jest to co nam się podoba i w czym dobrze się czujemy. Kitem natomiast będzie podążanie za trendami i modą wbrew własnemu samopoczuciu i stylu.

Zobacz ozdobne spinki do włosów w naszej ofercie.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *